NATO masakr v Tripolisu: “Operaci siréna” doprovází útok rebelských komand smrti z Al-Káidy

Thierry Meyssan
TARPLEY.net
21. srpna 2011

Tripolis, Libye, 22. srpna 2011, 1:00 ráno SEČ – Během sobotního večera kolem 8 hodin, když zrovna muslimský svátek Iftar otevřel další část Ramadánu, velitelství NATO zahájilo proti Libyi svoji “Operaci siréna”.

Sirény – tlampače na mešitách – daly znamení Al-Káidě, aby zasáhla proti Kaddáfího vládě. Vzápětí vyrazily do útoku spící buňky rebelů z Bengází. Jsou to malé, velmi pohyblivé gangy, které mají na svědomí několik desítek útoků. Noční střety si zatím vyžádaly kolem 350 mrtvých a 3000 zraněných.

V průběhu neděle se situace relativně zklidnila.

Poté připluly lodě NATO a zakotvily v těsně blízkosti břehů Tripolisu, vyložily těžké zbraně a jednotky džihádu z Al-Káidy, kterým velí důstojníci NATO.

Během noci opět propukly boje. Byly to velmi těžké boje. Drony a stíhačky NATO bombardovaly Tripolis ze všech směrů. Bojové helikoptéry NATO vykartáčovaly civilisty palbou z tězkých kulometů a otevřeli tak cestu džihádistům.

Navečer byl ostřelován konvoj vozidel vezoucí nejvyšší vládní úředníky. Konvoj zamířil a ukryl se v hotelu Rixos, kde je také ubytován zahraniční tisk. NATO se neodvážilo vybombardovat zmíněný hotel, protože se obávalo následků. Nicméně je hotel, kde nyní přebývám, pod těžkou palbou.

Ve 23:30 ministr zdravotnictví oznámil, že nemocnice jsou přeplněné a nemají už žádnou kapacitu. K nedělnímu večeru přibylo dalších 1300 mrtvých a 5000 zraněných.

NATO bylo OSN pověřeno chránit v Libyi civilisty. Ve skutečnosti však Francie a Velká Británie obnovily svoje koloniální masakry.

V 1 hodinu ráno dorazil do hotelu Rixos Khámis Kaddáfí osobně, přivezl nějaké zbraně na obranu hotelu. Poté odjel. Momentálně se vedou těžké boje všude v okolí hotelu.

Thierry Meyssan

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s