US Naval and Troop Movements Toward North Africa, Middle East Reported As Syrian Destabilization Escalates

Hlášeny manévry amerických námořních a pozemních jednotek směr severní Afrika, Blízký východ v podmínkách eskalující destabilizace Sýrie

Webster Griffin TarpleyWebster G. Tarpley, Ph.D.
TARPLEY.net
15. června, 2011

Washington DC – Podle zdroje z armády Spojených států dostaly americké speciální jednotky ze základny Fort Hood v Texasu pokyn připravit se na nasazení v Libyi ne později než v červenci. Speciální jednotky by poté byly následovány v září nebo říjnu těžkou obrněnou technikou 1. jezdecké divize (First Cavalry Division), která je dnes nasazena v Iráku a Afghánistánu spolu s dalšími částmi 3. sboru (US III Corps). Toto svědectví dnes bylo podáno v rozhlasovém pořadu Alexe Jonese a vynořilo se tak v horizontu eskalující americké operace na destabilizaci Sýrie podtržené americkým zatracením Damašku a jeho spojence Teheránu.

Pozorovatelé podotýkají, že americké speciální jednotky jsou v Libyi už od února, také uvedli, že zatímco je směr Libye vysoce pravděpodobný, některé jednotky by také mohly být na cestě do Jemenu, Sýrie nebo ještě dále.

Anonymní zdroj

Další bezejmený vojenský zdroj v pořadu Alexe Jonese ohlásil, že americké zásoby munice s ochuzením uranem jsou dnes na velmi nízké úrovni. Tato skutečnost může být pravým důvodem, proč si ministr obrany Robert Gates minulý týden stěžoval, že paktu NATO v Libyi „dochází bomby“, podobné poznámky utrousil v Bělehradě i francouzský generál NATO Stephane Abrial.

Zdroj z amerického centrálního velitelství (CENTCOM) potvrdil, že se americké jednotky šikují k nové zahraniční misi a dodal, že jeho jednotka nedávno utrpěla ztráty dvou vojáků armády Spojených států a tří amerických civilistů, pravděpodobně žoldáků. Zdroj připsal tyto ztráty událostem v Libyi, ačkoli se všeobecně míní, že tamější americké operace jsou řízeny nově vytvořeným americkým africkým velitelstvím (AFRICOM).

Tato svědectví by měla být brána v souvislosti s energickým protestem ruského ministerstva zahraničí kvůli přítomnosti amerického křižníku Monterrey vybaveného zařízením Aegis (anti-balistický raketový systém) v Černém moři spolu s nově příchozí obojživelnou útočnou lodí USS Bataan nedaleko pobřeží Sýrie.

Podle izraelského internetového serveru DebkaFile, který často reflektuje názory Mossadu, „západní zdroje dále popisují budování námořní sítě v oblasti Středomoří sestávající se z lodí vybavených protiraketovými a raketovými systémy. Velká koncentrace námořních protiraketových a raketových jednotek vypadá jako příprava Washingtonu na eventuální reakce Íránu, Sýrie a Hizballáhu zahrnující masivní odpalování raket země-země proti americkým a izraelským cílům v případě vojenské intervence Spojených států na zastavení proti-opozičních jatek v Sýrii. Moskva, Teherán a Damašek zvláště vidí tento výjimečný příval amerických vojenských manévrů v a do oblasti Středomoří jako realisticky zvěstovaný příslib americké intervence v Sýrii.“ Debka také tvrdí, že Hizballáh je v procesu přemísťování některých ze svých hrozivých raketových aktiv ze severního Libanonu více do centrálních regionů země, blíže Izraeli.“

Obamova administrativa je v kolizi s americkým Kongresem kvůli zákonu „War Powers Act“, který vyžaduje legislativní požehnání války v Libyi do 20. června. Pokud Obama bude pokračovat v bombardování Libye i další pondělí, nebo doplní svoje vzdušné útoky pozemní invazí, bude vystaven riziku legislativního procesu odvolání (tzv. impeachment).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s